muszla klozetowa
fot. Pixabay

Kamień w toalecie to częsty problem, z którym trzeba sobie jakoś radzić. Wybawieniem dla wielu osób może okazać się WD-40. To niezawodny środek, który warto mieć w swoim domu, bo przydaje się w różnych sytuacjach, a przy tym nieźle sobie radzi. Oceń sam jego wydajność. Będziesz pozytywnie zaskoczony.

Z powodu twardej wody kamień odsadza się na baterii łazienkowej, ale nie tylko. Kumuluje się również wewnątrz muszli klozetowej. Jeśli nie szorujemy jej systematycznie, to pozostałości kamienia mogą stawać się coraz większe, że późniejsze ich usunięcie będzie prawdziwym wyzwaniem.

Jak zlikwidować kamień w toalecie?

Jeśli nie chcesz już więcej myć uporczywie sedesu, to wypróbuj ten patent. Sięgnij po WD-40. To uniwersalny preparat, który kupisz prawie w każdym sklepie. Spryskaj nim wnętrze sedesu i odczekaj co najmniej 30 minut. Następnie za pomocą szczotki wyszoruj muszlę. Zauważysz, że praca idzie znacznie szybciej. Jeśli akurat nie masz w zanadrzu WD-40, to użyj produktów z kuchni. Z soku z cytryny i sody oczyszczonej przyrządź pastę, a potem nanieś ją na zakamienione obszary i odczekaj 30 minut. Po tym czasie weź szczotkę i zacznij szorować toaletę. Sok i soda zdezynfekują i wybielą WC. Co ważne, WD-40 zwalczy również kamień, który znajduje się przy wannie lub pod prysznicem i poradzi sobie z zabrudzeniami na fugach.

Do czego jeszcze nadaje się WD-40?

WD-40 to wszechstronny artykuł, który można wykorzystać nie tylko w trakcie mycia muszli klozetowej. Doskonale poradzi sobie także z zabrudzeniami na zlewozmywaku ze stali nierdzewnej. Dokładnie spryskaj tym preparatem cały zlew, a potem odczekaj parę minut i zacznij szorować powierzchnię gąbką. Na koniec starannie opłucz całość wodą i wytrzyj do sucha szmatą. WD-40 pomoże szybko uporać się z wszelkimi zaciekami, smugami i brudem. Problemem bardzo wielu osób jest częste gromadzenie się zbrudzeń na kafelkach w łazience czy kuchni. Widoczne na nich zacieki z wody, plamy z pożywienia wyglądają bardzo nieestetycznie. Jak je usunąć? Sięgnij po WD-40 i nanieś go na płytki. Potem szmatką przetrzyj całą powierzchnię. Brud i zacieki znikną niemal natychmiast.

Czytaj też: Przetrzyj tym rysy na lodówce. Znikną w kilka chwil


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę