REKLAMA

czyszczenie dywaników samochodowych
fot. screen Youtube / Clean My Space

Z samochodu korzystamy prawie codziennie. Dojeżdżamy nim np. do pracy czy na zakupy. Chociaż pobieżnie spędzamy w pojeździe niewiele czasu, to i tak gromadzą się w nim różne zabrudzenia. Warto się ich pozbyć. Zdradzamy domowy sposób na czyste dywaniki samochodowe.

REKLAMA

Mycie dywaników samochodowych krok po kroku

Zazwyczaj koncentrujemy się na tapicerce, a o dywanikach zapominamy. To błąd, bo są istotną częścią wystroju. Aczkolwiek należy dopasować ich strategię czyszczenia do surowca, z jakiego są zrobione.

Gumowe dywaniki wyjmujemy z auta i solidnie trzepiemy. Następnie bierzemy węża ogrodowego i wypłukujemy skumulowany na nich kurz. Warto wykorzystać specjalny preparat do czyszczenia. Nanosimy go na gumę, a potem zaczynamy wcierać małą szczotką w całą powierzchnię. Po upływie kilku minut spłukujemy detergent i odkładamy materiał do wyschnięcia. Dywaniki welurowe trzeba głównie odkurzyć, a jeszcze lepiej, gdy je wyjmiemy i wytrzepiemy. Warto sięgnąć po odkurzacz, który z łatwością wessie zebrane zabrudzenia.

REKLAMA

Inne patenty na mycie wnętrza auta

Plamy warto usunąć przy pomocy środka czyszczącego. Ciepłą wodę łączymy z octem (proporcje 1:1), a później pokrywamy brudny obszar i czekamy kilka minut. Na końcu przecieramy plamy ściereczką. Ocet ma działanie odkażające, więc błyskawicznie upora się z nieczystościami. Odkurzacz parowy najlepiej sprawdzi się w przypadku dywaników materiałowych. Wysoka temperatura zdezynfekuje ich powierzchnię i usunie nieprzyjemną woń.

Gdy w aucie unosi się brzydki zapach, warto zastosować sodę oczyszczoną. To środek o wielofunkcyjnym działaniu. Sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także podczas sprzątania. Potrafi zneutralizować swąd – wystarczy biały proszek rozrzucić na tapicerce czy dywanikach, a po pewnym czasie wszystko odkurzyć.

REKLAMA

Czytaj też: Ten kosmetyk przepędzi myszy z domu. Wystarczy spryskać zakamarki


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA