Jak dbać o włosy?
YouTube | Audrey Victoria

Każdy z nas chociaż raz kupił kosmetyki do włosów, które kosztowały go fortunę. Co więcej, czasem okazywało się, że nie spełniły one swojej funkcji, a jedynym efektem było rozczarowanie.

Niesamowite właściwości!

Okazuje się jednak, że o włosy można zadbać w całkiem prosty, a do tego tani sposób. Już nasze babcie korzystały bowiem z tego triku, aby zachować błyszczące i miękkie włosy. Tajemniczym produktem, który może pomóc nam w pielęgnacji naszych włosów jest bowiem piwo! Dzięki temu alkoholowemu napojowi nasze włosy odzyskają blask i gęstość. Sami się przekonajcie!

Piwa możemy użyć jako płukanki do włosów. Warto zatem wybrać w sklepie taki napój, który jest niepasteryzowany i powstał na bazie pszenicy. Piwo przelewamy z butelki do pojemnika i pozostawiamy je bez przykrycia na około 2 dni. Dzięki temu pozbędziemy się z niego alkoholu oraz gazu. Jeśli natomiast nie chcemy w ten sposób wietrzyć piwa, to podobny efekt uzyskamy, jeśli podgrzejemy napój i zredukujemy jego objętość o około 25%.

Zdumiewający efekt!

Po odparowaniu alkoholu i pozbyciu się gazu z piwa możemy spokojnie je wykorzystać jako kosmetyk do naszych włosów. Teraz do piwa dolewamy niewielką ilość wody. Włosy myjemy naszym ulubionym szamponem, a następnie kosmetyk spłukujemy przy pomocy piwa. Nadmiar wody odsączamy z włosów i pozostawiamy je do wyschnięcia. Będziecie zdumieni efektem!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę