Dywan
fot. pxhere.com

Dywany powinniśmy prać mniej więcej co sześć miesięcy. Gromadzi się bowiem na nich mnóstwo roztoczy, które mogą powodować obniżenie naszej odporności, bóle głowy czy alergie. Jeśli dodatkowo w naszym domu przebywa czworonożny przyjaciel, takie gruntowne czyszczenie dywanów powinniśmy przeprowadzać jeszcze częściej.  

Soda oczyszczona może pomóc

Jak się okazuje skutecznym produktem, który idealnie nada się do czyszczenia dywanów jest soda oczyszczona. Ten tani i wielofunkcyjny proszek pomoże nam w uporaniu się z gruntownymi porządkami. Co więcej, soda oczyszczona sprawdzi się nie tylko w przypadku regularnego prania dywanów, ale i będzie ratunkiem kiedy na naszym dywanie pojawi się niechciana plama z wina, czekolady czy tłuszczu.

Jak stosować sodę?

Wystarczy, że sodę oczyszczoną rozsypiemy na dywanie, delikatnie wetrzemy w niego przy pomocy miękkiej szczotki i zostawimy na kilkanaście minut. W przypadku plam, które dopiero powstały, trzeba działać bardzo szybko. Jeśli natomiast regularnie pierzemy dywan, to rozsypaną sodę zostawmy na około godzinę. Po tym czasie proszek wciągamy przy pomocy odkurzacza i gotowe. Dywan jest nie tylko wyczyszczony, ale i znów nabrał swojego dawnego koloru.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!