REKLAMA

białe zęby i olej kokosowy
fot. screen Youtube / Generation Sonnenschein

Osoby, które mają śnieżnobiałe, zadbane zęby są farciarzami. Niestety nie każdy może pochwalić się pięknym uśmiechem. Osad, który gromadzi się na zębach to zazwyczaj efekt przyjmowania pewnych produktów spożywczych, w tym napojów (m.in. kawy). Na szczęście droga do uzyskania bielutkich zębów nie musi być wcale długa, żmudna i pełna wielu wyrzeczeń. Poznaj domową metodę na usunięcie żółtych przebarwień. Jest bezpieczna, więc nie masz powodu do obaw. Po kilku takich kuracjach zęby staną się bielsze nawet o kilka odcieni!

REKLAMA

Nieestetycznie żółte ślady widoczne na powierzchni zębów to kamień nazębny. Często powraca, więc regularne wizyty u stomatologa są koniecznością. Osoby, które mają kamień nazębny i chcą się go pozbyć na własną rękę, mogą skorzystać z poniższych rad. Będzie taniej i szybciej. Przecież ciągłe wizyty u dentysty niosą ze sobą dodatkowe koszty, a nie każdy ma zasobny portfel. Poza tym wizyty zazwyczaj zabierają nam mnóstwo czasu (dojazd, czekanie w kolejce itp.). Jeśli chcesz częściowo rozwiązać problem, możesz zacząć działać samodzielnie w domu. Dzięki prostemu zabiegowi żółte plamy znikną, a ty będziesz mógł swobodnie uśmiechać się na spotkaniu czy imprezie.

Olej kokosowy
Z kamieniem nazębnym może poradzić sobie olej kokosowy. Wystarczy go ssać bądź płukać nim jamę ustną. Ten patent ma jeszcze jeden atut. Olej zniweluje ból dziąseł i ewentualne stany zapalne, a także ochroni przed powstawaniem próchnicy. Najlepsze efekty uzyskasz po zastosowaniu 1 łyżki tłuszczu kokosowego. Zamiast niego możesz sięgnąć po oliwę z oliwek. Płucz wybranym olejem jamę ustną każdego dnia przez 20- 30 minut.

REKLAMA

Skórka z pomarańczy
W skórce owocu znajduje się substancja organiczna o nazwie limonen. Potrafi bez problemu rozbijać płytkę nazębną. Możesz wykorzystać tę moc i spróbować wybielić zęby właśnie przy pomocy skórki. Pocieraj jej środkową stroną o zęby, a później przez spory czas zrezygnuj ze spożywania posiłków, picia napojów czy płukania jamy ustnej. Zabieg warto przeprowadzać każdego dnia, tuż przed snem. Wtedy limonen będzie „pracował” przez kilkanaście godzin

Czytaj też: Domowy balsam ukoi suche i popękane usta. Działa 5x lepiej niż sklepowy

REKLAMA

REKLAMA