Ten trik uwolni pralkę od brzydkich zapachów
YouTube screen | Uradi Sama- Ideje za kreativce

Ten trik uwolni pralkę od brzydkich zapachów. Efekty będą rewelacyjne, dlatego warto go zastosować i przekonać się, że to działa. 

Pralka to nieodłączne narzędzie w naszych domach. Używamy jej do prania ubrań, ręczników i innych tekstyliów, których używamy każdego dnia. Jednak czasami pralka może zacząć wydzielać brzydkie zapachy. Niestety mogą one przenikać do pranych ubrań i powodować nieprzyjemne doznania. Ale nie martw się, jest na to sposób! Poznaj niesamowity trik, który uwolni Twoją pralkę od brzydkich zapachów i sprawi, że będziesz stosować go już zawsze.

Ten trik uwolni pralkę od brzydkich zapachów. Efekty są rewelacyjne

Przyczyną nieprzyjemnych zapachów w pralce są pleśnie i grzyby. Wilgoć, pozostałości detergentów i brak odpowiedniej wentylacji sprzyjają rozwojowi tych mikroorganizmów. Jednak rozwiązanie tego problemu jest proste i skuteczne.

Należy zapewnić odpowiednią wentylację pralki, aby powietrze miało możliwość swobodnego krążenia. Drzwiczki powinny być regularnie otwierane, aby umożliwić odprowadzenie wilgoci. Trik czyszczący pralkę polega na użyciu octu, sody oczyszczonej i tabletki do zmywarki. Jak to zrobić?

Wlej pół szklanki octu do szufladki – tam gdzie wlewasz płyn do płukania, a sodę wsyp w miejsce proszku do prania. Tabletkę do zmywarki wrzuć do pustego bębna, a potem uruchom pralkę – program z najwyższą temperaturą. Ocet i soda oczyszczona pomogą w usunięciu zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów, a tabletka pozbędzie się pleśni i grzybów. Po zakończeniu programu przepłucz pralkę wodą, aby pozbyć się resztek octu, sody i tabletki. Pralka będzie świeża i czysta, a ubrania będą cudownie pachnieć.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę