drutowiec - larwa chrząszcza
fot. screen Youtube / Syngenta prosto z pola 

Drutowce to niewielkie szkodniki, które mogą dewastować nie tylko nasze uprawy, ale także kwiaty ozdobne. Osobniki nie są więc naszymi sprzymierzeńcami i lepiej nie mieć ich w swoim ogrodzie. Jak się ich pozbyć? Zdradzamy sprawdzony sposób.

Skąd biorą się drutowce?

Drutowce to larwy chrząszczy. Jednak dorosłe organizmy nie uchodzą za szkodniki, bo żywią się pyłkiem. Zupełnie inaczej jest w przypadku larw (drutowców). Jak wypędzić je z ogródka?

Pokarmem tych szkodników są w szczególności rośliny uprawne, ale oprócz nich konsumują także kwiaty ozdobne. Wobec tego stanowią duże zagrożenie w ogrodzie. Są najaktywniejsze w pierwszej połowie lata, potem zaczynają się przepoczwarzać. Warto się ich jak najszybciej pozbyć. Przychodzimy z pomocą i zdradzamy rewelacyjny sposób, który nic nie kosztuje.

Jak zwalczyć drutowce?

Jeżeli chcesz mieć drutowce z głowy, musisz cyklicznie spulchniać glebę. Szkodniki nie nienawidzą tego zabiegu, ponieważ wtedy podłoże staje się suchsze. Jeśli systematycznie spulchniasz grunt w swoim ogródku, to zabierzesz larwom coś jeszcze, za czym bardzo przepadają.

Drutowce bardzo sobie cenią chwasty. Gdy ich nie będzie, to szybko się ewakuują.

Jak widać, walka z drutowcami wcale nie musi być utrapieniem. Znając domowy sposób, wyeliminujesz problem błyskawicznie, a uprawy zostaną ocalone.

Czytaj też: Ślimaki weszły do ogrodu? Rozłóż te liście, a uciekną gdzie pieprz rośnie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę