szczepionka
fot. Unsplash

„Bild am Sonntag” informuje, że Bayern Monachium obniży pensje tym zawodnikom, którzy nie zaszczepili się na COVID-19. Były szef klubu Karl-Heinz Rummenigge ocenił – nie mając potwierdzenia, czy to sprawdzona informacja – że taki krok byłby zrozumiały.

W Bayernie, w którym od 2014 roku gra Robert Lewandowski, niezaszczepieni piłkarze to: Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Jamal Musiala oraz Kameruńczyk Eric Maxim Choupo-Moting. Wszyscy czterej kierowani byli w związku z tym na kwarantanny, przez co nie mogli uczestniczyć w meczach ani treningach. „Bild am Sonntag” wspomina także o piątym niezaszczepionym zawodniku, który dotychczas uniknął kwarantanny. Jego nazwiska jednak w gazecie nie podano.

Jak ustalili dziennikarze, kierownictwo Bayernu prowadziło dyskusje na ten temat od dłuższego czasu, a w tym tygodniu ostatecznie zapadła decyzja o cofnięciu wypłaconego już piłkarzom wynagrodzenia za tygodnie spędzone w izolacji. W ten sposób szefowie klubu chcą wywrzeć większą presję na zawodników, którzy nie chcą się zaszczepić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę