– Chcemy rozmawiać z Polakami, zadając im i sobie to samo pytanie: jak ten dobry czas przedłużyć. Myśmy będąc u władzy, starali się przez cały czas zabiegać o materialne warunki życia i o godność Polaków – powiedział Jarosław Kaczyński w sobotę na pikniku rodzinnym w Chełmie. Wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem „Dobry czas dla Polski”. 

Lider PiS w swoim wystąpieniu zachwalał rządy Zjednoczonej Prawicy jako wiarygodne i dotrzymujące słowa oraz wytykał błędy poprzednikom z PO i PSL. Zarzucił im między innymi podwyższenie wieku emerytalnego i aferę związaną z wyłudzeniami podatku VAT.

Kaczyński zachęcał też do jeszcze większego poparcia jego partii przy urnach wyborczych, niż to miało miejsce w zwycięskich dla PiS wyborach do europarlamentu. Przestrzegał przed nadmiernym optymizmem wynikającym z wysokiej przewagi w sondażach. Nie wykluczył jednocześnie, że opozycja może wygrać wybory parlamentarne w październiku.

– Teraz są świetne sondaże. Opozycja to łączy się, to dzieli, ale wszystko może się zdarzyć – stwierdził prezes PiS i zaapelował: – Potrzebna jest pełna mobilizacja, jeszcze większa niż w wyborach europejskich.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę