W Bytomiu prawie doszło do linczu. Mężczyźni mieli zmuszać nieletnich do niewłaściwych działań
fot. Facebook

Niecodzienne sceny na Śląsku! Na basenie miejskim w Bytomiu nieomal doszło do linczu na kilku zatrzymanych przez policję mężczyznach. Ci mieli wcześniej „niewłaściwie” zachowywać się wobec grupy nieletnich. Pod budynkiem pływalni zgromadził się kilkudziesięcioosobowy tłum. Niektóre osoby wykrzykiwały wulgarne hasła, doszło także do spięć pomiędzy zgromadzonymi a policjantami.

Do zdarzenia doszło w sobotę, przy ul. Wrocławskiej w Bytomiu. Tego dnia matka zaalarmowała ochroniarzy basenu miejskiego, że kilku mężczyzn „niewłaściwie” zachowuje się wobec jej dziecka. Ochroniarze podjęli interwencje wobec czterech osób oraz wezwali na miejsce policję – przekazał reporter „Polsat News” Bartosz Mokrzycki.

„Po godzinie 17:00 w sobotę otrzymaliśmy zgłoszenie o niestosowanym zachowaniu mężczyzn w stosunku do małoletnich” – przekazała komisarz Anna Lenkiewicz z KPP Bytom w rozmowie z „Polsat News”.

W Bytomiu niemal doszło do linczu! Pod miejskim basenem zebrał się tłum. Policja użyła gazu łzawiącego

W międzyczasie sprawy przybrały niecodzienny obrót. Informacja o zachowaniu mężczyzn musiała bardzo szybko rozejść się wśród odwiedzających pływalnię. Przed budynkiem zebrał się głośny tłum, który w trakcie wyprowadzania zatrzymanych z basenu wykrzykiwał wulgarne hasła. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z użytkowników Facebooka.

„J**ać k***wę, pedofila” – skanduje jeden z uczestników spontanicznego zgromadzenia. Na nagraniu widać tłum ludzi, którzy otaczają budynek pływalni w oczekiwaniu na wyprowadzenie przez policję zatrzymanych mężczyzn. Kiedy policjanci wyprowadzali podejrzanych z basenu część zgromadzonych osób wdała się w przepychankę z funkcjonariuszami. Policja użyła gazu łzawiącego. Według relacji policji – na miejscu mogło dojść do linczu.

„Mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 18 do 48 lat. W związku ze podejrzeniem o zmuszanie do określonego zachowania osób małoletnich jest prowadzone dochodzenie” – dodaje komisarz Lenkiewicz.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!