Jak usunąć plamę z tłuszczu? Nie jest to proste zadanie, bo zazwyczaj takie plamy są trudne do wywabienia. Liczy się przede wszystkim czas, trzeba zadziałać jak najszybciej, zanim tłuszcz nie przedostanie się do głębszych warstw materiału. Wtedy jest szansa na osiągnięcie zadowalających efektów.

Jak pozbyć się takich plam? Gazeta.pl proponuje kilka domowych sposobów. Jednym z nich jest użycie mąki ziemniaczanej. Wystarczy posypać nią zaplamioną powierzchnię i pozostawić na kilka minut. Następnie wyczyścić szczotką i wypłukać w ciepłej wodzie. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku delikatnych tkanin, bo jest maksymalnie bezpieczny. Jeśli plama nie zejdzie, to przynajmniej nie zostawi po sobie pamiątki w postaci dziury.

Innym sposobem jest wykorzystanie soli kuchennej. Należy przygotować roztwór soli z alkoholem w proporcji 1:4. Nanieś roztwór szczoteczką na plamę i delikatnie pocieraj, aż plama zniknie. Na koniec oczywiście wypłucz ubranie w ciepłej wodzie. Podobnie działa ocet i płyn do mycia naczyń.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę