fot. facebook.com/pisorgpl

Jak wynika z najnowszego sondażu, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na nieco wyższe poparcie niż przed dwoma tygodniami, ale wciąż partii sporo by brakowało do uzyskania większości w Sejmie. Doszło do sporych zmian.

Zgodnie z wynikami sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość może obecnie liczyć na poparcie na poziomie 33,2%. W porównaniu do sondażu sprzed dwóch tygodni, oznacza to wzrost o 0,8%.

Wyższy wynik uzyskała również Koalicja Obywatelska – w jej przypadku wzrost wyniósł 0,6%. Przed dwoma tygodniami poparcie wobec partii Donalda Tuska wyraziło 26% badanych, a obecnie zagłosowało na nią 26,6%.

Trzecie miejsce zajęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni, która względem poprzedniego sondażu straciła 0,8% i otrzymała łącznie 12,3% głosów. Na Lewicę z kolei oddałoby głos 8,9% respondentów (spadek o 0,7%).

Choć PiS zanotował wzrost, przy takich wynikach partia Jarosława Kaczyńskiego nie mogłaby samodzielnie rządzić. PiS zdobyłby w takiej sytuacji 196 mandatów i do większości (231 posłów) traciłby 35 mandatów. Opozycja miałaby 263 miejsca w Sejmie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę