REKLAMA

Zmiany w Telewizji Polskiej. Ma zniknąć TVP Info, a na jego miejsce powstanie nowy kanał informacyjny
fot. Piotr Drabik
Creative Commons Attribution 2.0

Nie trudno było się domyślić, że nowa władza w Polsce wiąże się z poważnym „przemeblowaniem” mediów publicznych, w tym Telewizji Polskiej. Teraz powoli się to urzeczywistnia. Nowe władze TVP mają przeprowadzić ogromną rewolucję. Wiadomo już, mniej więcej, co czeka stację TVP Info. Kanał ma nie tyle zniknąć, co zmienić się nie do poznania – zmianie ma ulec nawet nazwa.

REKLAMA

Po objęciu władzy przez nowy rząd Telewizję Polską mają czekać poważne zmiany. Jak przypomina radiozet.pl – politycy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy zapowiadali od dawna, że „funkcjonariusze PiS” zostaną „rozliczeni”, a TVP przejdzie rewolucję. Jak informuje stacja radiowa – z Telewizją Polską miały już się pożegnać twarze TVP, które oglądaliśmy przez 8 ostatnich lat. Chodzi m.in. o Danutę Holecką, Michała Rachonia, Miłosza Kłeczka oraz Michała Adamczyka.

To jednak nie koniec zmian – te mają być znacznie dalej posunięte. Media spekulują, że z anteny TVP znikną nadawane od dekad „Wiadomości”. Program ma zostać zastąpiony zupełnie innym. Podobnie może stać się z całym kanałem informacyjnym TVP Info – donosi radiozet.pl.

REKLAMA

TVP Info ma zniknąć z telewizji! Główny kanał informacyjny Telewizji Polskiej ma zastąpić coś zupełnie nowego

TVP Info bezsprzecznie kojarzy się – przynajmniej w ciągu ostatnich kilku lat – z przekazywaniem nierzadko dosłownej narracji rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nowym władzom raczej nie zależy na reanimowaniu tego skompromitowanego „trupa”, a zamiast tego postawienie na coś świeżego. Symbolicznym początkiem „nowej epoki” ma być zmiana nazwy głównego kanału informacyjnego Telewizji Polskiej. Zagadką jest na razie, jaka będzie to nazwa. Pod uwagę podobno brany jest wariant „TVP24”.

Jeżeli TVP Info rzeczywiście zamieni się na „TVP24” nazwa stanie się łudząco podobna do kanałów informacyjnych konkurencyjnych telewizji. TVN ma przecież swoje TVN24, a Polsat – obok Polsat News – uruchomił ostatnio kanał Wydarzenia24.

REKLAMA

W kampanii wyborczej politycy nowej koalicji rządzącej zapowiadali, że po przejęciu władzy „oczyszczą” Telewizję Polską, zamieniając ją w odpolitycznione i obiektywne medium. Czy tak rzeczywiście się stanie? Wkrótce zobaczymy sami.

REKLAMA