Rosyjski żołnierz
Twitter | Важные истории

Portal „Ważnyje Istorii” dotarł do danych jednego z żołnierzy, którzy pojawili się na przerażających nagraniach z Buczy. Jest nim Czyngiz Atantajew, który może stać za masowym zabijaniem cywili. Jego żona opisała artykuł w „The New York Times” jako „fake news”.

W piątkowym wydaniu „The New York Times” pojawiło się przerażające nagranie z podkijowskiej Buczy, która została całkowicie okupowana przez rosyjskie wojska. Był to kolejny dowód na masowe zabijanie cywili w tym mieście.

Na nagraniu widać, jak Rosjanie prowadzą pod bronią kilku ukraińskich cywilów do zaułka, natomiast na kolejnym ujęciu widać już tylko ich ciała. Materiały miały pochodzić z 4 marca i według „NYT” dokumentują prawdopodobną zbrodnię wojenną.

Rosyjski opozycyjny portal „Ważnyje Istorii” ustalił, że jednym z żołnierzy, który prawdopodobnie brał udział w zbrodniach był pochodzący z Magadanu Czyngiz Atantajew, mieszkający jak dotąd w Pskowie.

Dziennikarze zadzwonili do żony żołnierza, Tatiany Czesnak, ale odmówiła odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Stwierdziła, że ​​artykuł jest „fake newsem”, a jej zdaniem zdjęcia nie zostały wcale wykonane z Buczy. – Spadochroniarze patrolowali okolicę, najeżdżali domy i pracowali wewnątrz i na zewnątrz czteropiętrowego budynku biurowego 144 przy ulicy Jabłońskiej, który Rosjanie przekształcili w bazę i szpital polowy – informuje „NYT”.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę