Obrus
fot. pixbay.com

Święta już za nami, jednak przed nami wiele karnawałowych imprez, podczas których będziemy gościć przyjaciół w naszych domach. Każdy z nas dba o to, aby jak najlepiej przystroić stół. Dbamy także o to, aby znalazł się na nim śnieżnobiały obrus. Nie da się jednak ukryć, że podczas imprezy często pojawiają się na nim uporczywe plamy. Jak skutecznie je usunąć?

Tłuste plamy znikną w mgnieniu oka

Jeśli na naszym obrusie pojawią się tłuste plamy od ryb czy też od mięsa, to skutecznym rozwiązaniem będzie w tym wypadku płyn do mycia naczyń. Jego niewielką ilość nalewamy bezpośrednio na tłuste miejsce, a następnie zostawiamy na około godzinę. Po tym czasie wrzucamy obrus do prania, a plama na pewno zniknie. Ważne jest jednak, aby działać szybko, zaraz po tym, jak pojawi się plama.

Co z innymi zabrudzeniami?

Na plamy z herbaty i kawy świetnie sprawdzi się natomiast ocet zmieszany z wodą lub soda oczyszczona. Nasączoną plamę pozostawiamy na kilkanaście minut, a po tym czasie spieramy ją w letniej wodzie.

Co natomiast jeśli na naszym obrusie pojawiły się plamy z wosku? Okazuje się, że najlepiej będzie włożyć obrus do zamrażalnika i zostawić go tam na pewien czas, aż nieco przymarznie. Następnie wystarczy odskrobać delikatnie wosk i gotowe.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!