Prasowanie
fot. pixabay.com/

Dla większości osób prasowanie to bardzo nielubiana czynność. Często zostawiamy ją na ostatnią chwilę, tuż przed wyjściem do pracy czy też na ważne dla nas spotkanie.

Skuteczne prasowanie nie musi być czasochłonne

Poziom stresu sięga zenitu kiedy okazuje się, że nasza ukochana koszula, w której planowaliśmy dziś się pokazać, nie chce się doprasować.  Mimo mijającego czasu ubranie nadal nie wygląda zadowalająco, a my jesteśmy już spóźnieni.

Aby skutecznie przyspieszyć prasowanie warto wypróbować ten banalny trik. Wystarczy, że na deskę do prasowania nałożymy folię aluminiową. Im grubsza będzie użyta przez nas folia, tym lepiej. Zadaniem folii jest bowiem odbijanie ciepła, co zdecydowanie przyspiesza proces prasowania.

Szybciej i lepiej

Nie dość, że nasze ubranie wyprasowane będzie szybciej, to jeszcze zrobimy to o wiele dokładniej. Ważne jest, aby folia aluminiowa była nałożona na deskę błyszczącą strona do góry. W innym przypadku zamiast odbijać ciepło pochodzące z żelazka, będzie je pochłaniać i nie otrzymamy pożądanego efektu. Sami wypróbujcie ten sposób i dajcie znać, jakie osiągnęliście efekty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę