Fot. Pexels.com/Nataliya Vaitkevich

W czwartek rano do Polski miały dotrzeć 62 tysiące dawek szczepionki od firmy AstraZeneca, które miały być rozdystrybuowane na potrzeby szczepień grupy zero. Producent jednak odwołał dostawę preparatów, o czym poinformował w mediach prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Jak wyjaśnił, jako powód podano „problemy formalne przy wypuszczeniu pewnej partii szczepionek”.

– Firma AstraZeneca poinformowała nas w ostatniej chwili. Taka sytuacja jest dla nas absolutnie skandaliczna. Tego typu praktyki demolują harmonogram szczepień w kraju – ocenił w czwartek rano Kuczmierowski.

Następnie, po południu, prezes RARS ujawnił w TVN24, że firma zobowiązała się dostarczyć opóźnioną partię szczepionek w poniedziałek.

– Mamy deklarację, że czwartkowa dostawa szczepionek, która została odwołana, powinna dotrzeć w poniedziałek – powiedział Kuczmierowski.

Jednocześnie zaznaczył, że zgodnie z harmonogramem w najbliższy poniedziałek, 8 marca, spodziewana jest również dostawa szczepionki firmy Pfizer. – Natomiast dokładnej daty dostawy szczepionki Moderny jeszcze nie mamy – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę