schefflera
fot. screen Youtube / GARDEN TIPS

Szeflera to popularny kwiat, który często dekoruje nasze mieszkania. Mnóstwo właścicieli tego okazu zastanawia się jak go pielęgnować, aby ten rozwijał się ślicznie i zdrowo. Zdradzamy sprawdzone sposoby na uprawę szeflery, które zachwycają swoją efektywnością.

Szeflera należy do rodziny araliowatych i liczy przeszło 1000 odmian. Rośnie zazwyczaj w subtropikalnym i tropikalnym klimacie. Roślina jest dosyć pokaźna, bo jej wysokość (w warunkach naturalnych) dochodzi czasami nawet do 3 metrów. Jednak w naszych domach szeflera osiąga przeważnie 20 cm wysokości. Podpowiadamy, jak ją pielęgnować w domowym zaciszu.

Kilka wskazówek, które ułatwią pielęgnację szeflery

Szeflera nie jest trudna w uprawie, jak może się wydawać, ale warto zadbać o kilka rzeczy. Lubi wysokie temperatury dochodzące nawet do 24°C latem, a zimą – do ok. 18°C. Wobec tego latem można postawić szeflerę na tarasie czy balkonie i w gorące dni czasami zraszać jej liście. Roślina dobrze czuje się na jasnych stanowiskach, ale nie można dopuścić do poparzenia słonecznego liści. Poza tym lepiej nie stawiać jej w miejscu, gdzie jest przeciąg.

To warto wiedzieć o szeflerze. Unikaj jej w domu w tym przypadku

Szeflera doskonale uatrakcyjni wnętrze, a przy tym nie trzeba się o nią nadmiernie troszczyć. Jeśli jednak w mieszkaniu masz psa, to raczej zrezygnuj z uprawy szeflery, bo jest ona szkodliwa dla zwierząt. Jeśli nie wiesz, w którym pokoju umieścić tę roślinę, wybierz sypialnię. Gatunek ma tę zaletę, że potrafi absorbować zanieczyszczenia z powietrza i inne toksyczne substancje, więc kapitalnie sprawdzi się w miejscu, w którym pragniesz się zrelaksować.

Czytaj też: Ten składnik ożywi storczyka. Nowe pąki będą rosły w oczach


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę