REKLAMA

Beenchcraft Bonanza A36
Fot. Creative Commons

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na niewielkim lotnisku Broken Bow w stanie Oklahoma. Kierująca maszyną do koszenia trawy 27-latka zginęła na miejscu po tym, jak została uderzona w głowę skrzydłem lądującego samolotu.

REKLAMA

Dramatyczne sceny wydarzyły się na małym, lokalnym lotnisku Broken Bow w stanie Oklahoma. W ostatni piątek 27-letnia Samantha Hayes, pracująca w dziale technicznym portu lotniczego tragicznie zginęła.

Wypadek był splotem niefortunnych zdarzeń. Kierująca maszyną do koszenia trawy kobieta znalazła się na pasie startowym lotniska. Nie zauważyła, że do lądowania szykuje się niewielki samolot Beenchcraft Bonanza A36, który jest w stanie zabrać na pokład maksymalnie cztery osoby.

REKLAMA

Kierujący maszyną 70-letni James Baxter chciał uniknąć zderzenia z kobietą i tuż po przyziemieniu natychmiast rozpoczął manewr ponownego poderwania samolotu do lotu. Niestety nie zdążył tego dokonać.

Kobieta została trafiona w głowę skrzydłem lądującego samolotu. Siła tego uderzenia była na tyle duża, że 27-latka zginęła na miejscu. Na lotnisku brakowało kontrolerów lotu, dlatego nikt odpowiednio wcześnie nie ostrzegł jej przed niebezpieczeństwem.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA