Samolot
Fot. X⚡️INFOLIVE Twitter

Włoskie media przekazały, że podczas sobotnich ćwiczeń nad Turynem rozbił się samolot włoskiego zespołu akrobatycznego Frecce Tricolori. W efekcie tego zginęła pięcioletnia dziewczynka, natomiast pilot maszyny zdążył się katapultować.

Zgodnie z doniesieniami, samolot lub jego części uderzyły w samochód, którym 5-latka podróżowała wraz ze swoją rodziną. Do szpitala trafili również jej rodzice i brat, którzy mają liczne oparzenia. Pilot także doznał poparzeń.

Do sieci trafiło już nagranie z tego drastycznego incydentu. Widać na nim dziewięć samolotów lecących w dwóch ciasnych formacjach w kształcie litery V. Nagle jeden z nich zaczął spadać i rozbił się, wyrzucając w powietrze kulę ognia.

Frecce Tricolori to włoski zespół pilotów akrobatycznych, będący częścią włoskich sił powietrznych. Zazwyczaj wykonują efektowne akrobacje i przeloty w trakcie krajowych wydarzeń, pozostawiając za sobą smugi w kolorach włoskiej flagi.

W przeszłości dochodziło już do tragedii z udziałem pilotów tej formacji. W 1988 roku doszło do zderzenia trzech samolotów podczas pokazu lotniczego Ramstein w Niemczech, w którym brało udział 300 tys. osób. Zginęło trzech pilotów i 67 osób na ziemi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę