W galerii Tate Modern w Londynie doszło do tragedii, z 10. piętra został zepchnięty sześcioletni chłopiec. Napastnik został ujęty. Ofiarę ataku przetransportowano do szpitala.

Chłopiec stał na platformie widokowej, spadł na dach galerii znajdujący się na wysokości piątego piętra. Galerię zamknięto. Turystom zakazano opuszczania Tate Modern na czas przeprowadzania czynności przez służby.

– Ktoś podobno spadł z balkonu na 10. piętrze. To dlatego wszystkie drzwi są zamknięte, przyleciał też helikopter – tak na twitterze napisał Arnd Haller. W mediach społecznościowych wspominano też o ewakuacji spanikowanych ludzi.

O popchnięcie malca podejrzewa się 17-latka. Ofiara jest w stanie krytycznym. – Nic nie wskazuje na to, że ofiara go zna. – Wielu naocznych świadków pomaga teraz policji, dostarczając zeznań. Odwiedzającym galerię pozwolono już opuścić budynek – poinformował rzecznik policji w Londynie.

W Internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak helikopter pogotowia ratunkowego ląduje na placu przed galerią. – Powiedziano mi, że jakaś osoba/dziecko spadła z galerii widokowej i utknęła między budynkami – napisała osoba, która nagrała film.

Tate Modern to najbardziej popularna atrakcja turystyczna w Londynie – jest to brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę