REKLAMA

Wybuch gazu w katowicach
fot. Pixabay

Do tragicznego zdarzenia doszło w gminie Imielno w województwie świętokrzyskim. W jednym z domów jednorodzinnych doszło do wybuchu pieca centralnego, na skutek czego śmierć na miejscu poniósł 36-letni mężczyzna.

REKLAMA

Pierwsze informacje o tragicznym wydarzeniu lokalni strażacy otrzymali w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia od razu okazało się, że doszło do eksplozji pieca centralnego ogrzewania. Znajdował się on w podpiwniczeniu budynku.

Niestety, w momencie wybuchu w pomieszczeniu znajdował się 36-letni mężczyzna. Siła uderzenia była na tyle silna, że został on wyrzucony z pomieszczenia przez drzwi. Więcej szczegółów podali lokalni strażacy w rozmowie z WP.

REKLAMA

– Miał znaczne uszkodzenia głowy, ze względu na widoczne znamiona śmierci odstąpiono od działań ratunkowych – przekazał w rozmowie z PAP st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

W działaniach na miejscu tragedii brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Na miejscu pracowali także policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

REKLAMA

REKLAMA