Tragedia w Tatrach. Zginął kolejny żołnierz Wojska Polskiego

fot. Twitter | @RafalOlejnikPL

Kolejny polski żołnierz zginął podczas ćwiczeń. O tragedii poinformowało we wtorek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Do wypadku doszło podczas ćwiczeń w Tatrach. „W wyniku zejścia lawiny jeden z żołnierzy uległ wypadkowi. Mimo starań TOPR oraz kolegów, żołnierza nie udało się uratować” – przekazano w komunikacie DG.

REKLAMA

We wtorek, 26 marca, podczas ćwiczeń w Tatrach doszło do nagłego zejścia lawiny, w wyniku czego śmierć poniósł żołnierz Wojska Polskiego.

„Dziś przed południem, w trakcie szkolenia górskiego w okolicy Niżnych Rys doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem żołnierza Wojsk Specjalnych. W wyniku zejścia lawiny jeden z żołnierzy uległ wypadkowi. Mimo starań TOPR oraz kolegów, żołnierza nie udało się uratować” – przekazało w komunikacie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

REKLAMA

Według ustaleń Radia ZET – do zdarzenia miało dojść w okolicach Niżnich Rys. Żołnierz wojsk specjalnych miał zjeżdżać w tym miejscu na nartach. Po podcięciu niewielkiej lawiny ta „porwała go i zrzuciła w przepaść” – według stacji.

Tragiczny wypadek podczas ćwiczeń w Tatrach. Nie żyje żołnierz wojsk specjalnych

To nie pierwszy, a kolejny z serii fatalny wypadek z udziałem polskich żołnierzy. Dowództwo Generalne zapowiada pilny przegląd procedur. Do czasu zakończenia procesu wojsko wstrzyma organizowanie najniebezpieczniejszych rodzajów ćwiczeń.

REKLAMA

„Zgodnie z decyzją Władysława Kosiniaka-Kamysza, wicepremiera, ministra obrony narodowej, Sztab Generalny Wojska Polskiego oraz dowództwa rodzajów sił zbrojnych niezwłocznie przystępują do przeglądu wszystkich procedur oraz warunków bezpieczeństwa obowiązujących w szkoleniu Wojska Polskiego” – przekazał w komunikacie Sztab Generalny Wojska Polskiego.

„Do czasu zakończenia tego przeglądu, decyzją ministra obrony narodowej, wstrzymane zostaje szkolenie z użyciem materiałów wybuchowych i środków bojowych, za wyjątkiem działań realizowanych przez struktury przygotowywane do udziału w misjach i operacjach poza granicami państwa oraz szkolące żołnierzy ukraińskich” – dodano.

Podziel się: