wypadek
fot. Unsplash

Do tragicznego wypadku doszło w środowy poranek w obwodzie chmielnickim w Ukrainie. Bus, w którym znajdowali się uchodźcy zderzył się z autokarem. W wyniku tego śmierć poniosło siedem osób, a dziewięć kolejnych zostało rannych.

Fatalny w skutkach wypadek miał miejsce w środę rano 16 marca we wsi Łozowa w obwodzie chmielnickim w zachodniej części Ukrainy. O konsekwencjach zdarzenia poinformował z kolei dziennik „Ukraińska Prawda”.

Miejscowa policja przekazała, że prowadzony przez 61-letniego mężczyznę z obwodu donieckiego autokar zderzył się czołowo z busem. W jego środku znajdowali się uchodźcy, którzy jechali z Dniepru do Tarnopola.

„Ratownicy za pomocą specjalnych narzędzi uwolnili rannych i wydobyli ciała zmarłych z uszkodzonego minibusa” – podała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

W wyniku wypadku zginął kierowca busa, a także sześciu pasażerów. Pozostałych dziewięć osób trafiło do szpitala w Wołoczyskach. Lokalna policja ustala okoliczności tragedii. Kierowca i pasażer autokaru nie odnieśli poważnych obrażeń.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę