Odra
Twitter | Irena PoZwycięstwo❤️✌️#Mamydość💙💛✌✌

Temat skażenia wody w Odrze od kilku dni elektryzuje polskie media. W rzece znaleziono kilkanaście ton śniętych ryb i słusznie mówi się o katastrofie ekologicznej. Wrocławskie MPWiK wydało oświadczenie w związku ze stanem wody w kranach.

Zanieczyszczona Odra praktycznie na całej jej długości skutecznie wywróciła informacje medialne do góry nogami. Do rzeki trafiła szkodliwa substancja, przez co woda jest skażona. Konieczna była interwencja wielu służb.

W odrze znajdowane są śnięte ryby. Z rzeki wyłowiono ich już kilkanaście ton. – Wyłowienie śniętych ryb z Odry może wynikać z wpuszczenia do rzeki toksycznych substancji, takich jak ścieki, chemikalia czy inne tego typu rzeczy. Na razie nie wiemy, co to za substancja, ale zostały już pobrane próbki do badań – przekazała „Wirtualnej Polsce” Marta Gregorczyk z Greenpeace Polska.

Katastrofa ekologiczna na rzece Odrze sprawiła, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu wydało oświadczenie. Wskazano w nim, że pływanie w rzece, dotykanie skażonej wody czy spożywanie złowionych ryb może być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt.

– Woda, którą uzdatniamy pobierana jest z Oławy i Nysy Kłodzkiej, a nie z Odry. Zanim trafi do kranów przechodzi 10 różnych procesów oczyszczania, a nasze laboratorium w ciągu roku pobiera 10 tys. próbek i wykonuje 100 tys. analiz wody. To że gotowy produkt jest zdatny do spożycia potwierdzają również niezależne kontrole Sanepidu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę