Tragiczny wypadek pod Warszawą. Nie żyje maszynista pociągu

Wypadek na przejeździe kolejowym. Mazowieckie
fot. Facebook / JRG Błonie

W wypadku zginęła jedna osoba – pracownik kolei, maszynista. Poszkodowani zostali także pasażerowie, którym udzielono pomocy na miejscu zdarzenia. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 lipca, na przejeździe kolejowym Ołtarzew Ceramiczna. Przejeżdżającym tamtędy pociąg osobowy Kolei Mazowieckich zderzył się z naczepą ciężarówki – przekazał dla polsatnews.pl mł. ogn. Damian Dolniak, oficer prasowy KP PSP w powiecie warszawskim zachodnim.

„Samochód przewoził materiały budowlane, które rozsypały się na przejeździe” – relacjonował strażak. „W wyniku wypadku ucierpiała jedna osoba – maszynista pociągu. Mężczyzna trafił do szpitala. Nikomu z pasażerów nic się nie stało” – dodał.

REKLAMA

Koszmarny wypadek kolejowy pod Ożarowem Mazowieckim. Nie żyje maszynista pociągu

Po godzinie 11:00 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały smutny komunikat. Donoszono wówczas, że „w wypadku zginęła jedna osoba – pracownik kolei”. Poszkodowanego maszynisty nie udało się więc uratować.

Na miejscu zdarzenia pracuje straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe – w tym LPR. Śledczy wyjaśniają okoliczności śmiertelnego incydentu.

„Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na ten moment nie wiadomo, ile potrwa sprzątanie materiałów budowlanych z torowiska” – podkreślił mł. ogn. Damian Dolniak w rozmowie z polsatnews.pl.

REKLAMA

„Ruch w obu kierunkach został wstrzymany” – poinformowała z kolei Komenda Stołeczna Policji.

Udostępnij: