Ciężarówka M978. Taka sama uczestniczyła w wypadku pod Międzyrzeczem | fot. LCpl. Contreras | Domena Publiczna

Jak podaje portal „newslubuski.pl” – pod Międzyrzeczem miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem ciężarówki, należącej do amerykańskiej armii. Na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo starań medyków kobiety, która ucierpiała w wypadku nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 lipca około godziny 13:30 w miejscowości Lubikowo pod Międzyrzeczem. Na trasie Lubikowo-Kalsko ciężarówka US Army transportowała kontener. W pewnym momencie ładunek – przewożony na pojeździe – zahaczył o wystający konar drzewa i osunął się z przestrzeni ładowniczej spadając na jezdnię. Pech chciał, że kontener uderzył w jadący w pobliżu samochód osobowy marki Opel.

Tragiczny wypadek w woj. lubuskim. Nie żyje 40-letnia kobieta

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, policyjny patrol, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W miejscu zdarzenia pojawiła się równie żandarmeria wojskowa.

Ofiarą okazała się być 40-letnia kobieta, która poniosła poważne obrażenia. Będący na miejscu medycy i strażacy niewiele mogli zdziałać. Lekarz stwierdził zgon – kobieta zmarła na miejscu.

Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie. Na miejscu śmiertelnego wypadku pojawił się prokurator z Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo z działu ds. wojskowych. W czynnościach pomaga także Żandarmeria Wojskowa.

Jak podaje portal „newslubuski” – służby nie udzieliły w tej sprawie więcej informacji. Nie wiadomo,  jak doszło do osunięcia się kontenera z ciężarówki i czy mocowania ładunku dokonano w prawidłowy sposób.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę