„Trenował pałowanie na głowach Polaków”. Za te słowa Wenta pozywa Tarczyńskiego w trybie wyborczym!

Poseł PiS Dominik Tarczyński zarzucił na Twitterze Bogdanowi Wencie, w przeszłości zawodnikowi oraz legendarnemu trenerowi polskich szczypiornistów, a obecnie eurodeputowanemu PO, że ten był w ZOMO. Wenta, który startuje w wyborach samorządowych i ubiega się o prezydenturę Kielc, podał Tarczyńskiego za te oskarżenia do sądu w trybie wyborczym.

„Bogdan Wenta, europoseł PO, rzucił polskim paszportem i przyjął niemieckie obywatelstwo, aby służyć Niemcom za marki i euro, okazuje się być także byłym członkiem ZOMO! Teraz kandyduje na prezydenta Kielc. Oto wysportowany Niemiec, który trenował pałowanie na głowach Polaków. Dno” – napisał poseł PiS na Twitterze.

Polityk PiS wypomniał też Wencie grę w Wybrzeżu Gdańsk. Naganne miałoby być to, że grający tam zawodnicy byli jednocześnie na etacie w milicji. Był to jednak warunek, który sportowcy musieli spełnić, by reprezentować milicyjne kluby sportowe, i przypadek Wenty nie był pod tym względem odosobniony.

Czytaj także:  „Mamy radosną wiadomość”. Kaczyński ogłasza koniec konfliktu w Zjednoczonej Prawicy
Tarczyński zawarł w swoim wpisie pomówienia, nie podając jednocześnie żadnych sensacyjnych informacji. Życiorys byłego trenera i wielokrotnego reprezentanta Polski był prześwietlany już wiele lat temu, gdy prezydent Lech Kaczyński wręczał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Za oskarżenie o „trenowanie pałowania na głowach Polaków” sztab wyborczy Bogdana Wenty złożył w czwartek do Sądu Okręgowego w Kielcach pozew w trybie wyborczym przeciwko Dominikowi Tarczyńskiemu.

Wenta domaga się od Tarczyńskiego sprostowania podawanych przez niego informacji w mediach społecznościowych, zamieszczenia przeprosin w mediach ogólnopolskich oraz wpłaty 80 tysięcy złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj także:  Ponad 1500 nowych zakażeń. Nowe dane MZ

https://twitter.com/D_Tarczynski/status/1044275505560719360

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.