Zamrażalnik
YouTube | spelunkerd

Na ścianach naszych zamrażalników często gromadzi się gruba warstwa lodu, który przeważnie jest niemożliwy do usunięcia bez rozmrożenia urządzenia. Nie da się jednak ukryć, że dość niechętnie podejmujemy się tego zajęcia, bowiem jest ono bardzo czasochłonne i wymaga dość dużych nakładów pracy.

Ten produkt może nam pomóc

Co więcej, czasem niezwykle trudno jest opróżnić zamrażalnik do zera, tak aby przy jego rozmrażaniu nie stracić przechowywanej w nim żywności. Co zatem możemy zrobić, aby rozmrażanie zamrażalnika było niezbędne jak najrzadziej?

W ograniczeniu częstotliwości tej nieprzyjemnej czynności może pomóc nam olej. Tuż po umyciu wnętrza zamrażalnika, jego ściany powinniśmy dokładnie przetrzeć szmatką nasączoną olejem. Produkt ten jest hydrofobowy, dzięki czemu woda nie osiada na nim tak chętnie, a przez to także nasz zamrażalnik nie będzie szybko pokrywać się szronem. Podobny efekt osiągniemy, jeśli zamiast oleju zastosujemy glicerynę.

Koniecznie wypróbujcie ten trik

Jak widać szybki i tani trik pomoże nam zaoszczędzić nie tylko czas, potrzebny na rozmrożenie i umycie zamrażalnika, ale i jedzenie, które przechowujemy w jego wnętrzu. Spróbujcie sami!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę