REKLAMA

płyn do mycia naczyń
fot. screen Youtube / simple & fast

Zaobserwowałeś, że płyn do mycia naczyń ze sklepu nie radzi sobie z cięższymi plamami i spalenizną? Niestety wiele preparatów przegrywa walkę z przypaleniami czy zaschniętym pokarmem, więc warto nieco zmodyfikować skład swojego płynu do naczyń. Wystarczy dodać kilka składników, aby stał się pogromcą wszelkich zabrudzeń!

REKLAMA

Ulepszona formuła płynu do mycia naczyń

Mało kto lubi zmywać naczynia. Ponadto zwykle naszą zagwozdką jest środek, który domywa talerze czy sztućce byle jak. Pewna użytkowniczka TikToka o imieniu Basia z konta @wygodnie_z_basia nie mogła już tolerować tego, że żadna emulsja nie radzi sobie z zabrudzeniami na naczyniach, więc wpadła na genialny pomysł i postanowiła ulepszyć swój sklepowy detergent. Wielu ludzi poszło za jej śladem i przeistoczyło swoje płyny do mycia naczyń.

Domowy płyn do naczyń można ulepszyć w prosty sposób

Na początku przyszykuj niezbędne produkty:
• 2 szklanki wody,
• pojemnik sklepowego płynu do naczyń,
• 1 łyżkę sody oczyszczonej,
• 2 łyżki soli.

REKLAMA

Jeśli masz już wszystko, co trzeba, możesz zabrać się do roboty. Przelej płyn do sporego naczynia, a potem do opróżnionej butelki wlej wodę i przelej ją do naczynia. Potem wsyp łyżkę sody i solidnie wymieszaj preparat. Ostatni składnik to sól – dodaj ją do mieszanki i przelej emulsję do 2 mniejszych pojemników. Gotowe!

Niezastąpiony płyn do mycia naczyń. Pomoże w wielu sytuacjach

Mimo że sam płyn przeznaczony jest do mycia naczyń, to nic się nie stanie, gdy użyjesz go do innych powierzchni. Nadaje się do mycia posadzki, a po rozwodnieniu wyczyści szkło i szyby. Kluczowe, by wody dolać dość dużo, aby detergent się nie pienił. Środek ten poradzi sobie z palmami z tłuszczu i to nawet z tymi na ubraniach, które często stawiają opór i żaden środek sobie z nimi nie radzi.

REKLAMA

Zmodyfikowany płyn przygotowany według powyższej instrukcji będzie ultra wydajny, a poza tym z jednego pojemnika uzyskasz dwa, więc nie będziesz musiał tak szybko kupować nowego. A jeśli nieoczekiwanie zabraknie ci detergentu, a połowa naczyń jeszcze nie jest umyta, to na szczęście masz w zapasie drugą butelkę.

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor

REKLAMA