Trump: Ameryka jest gotowa do wojny!

Coraz więcej wskazuje na to, że konflikt Ameryka-Iran przybiera na sile. Trump na swoim Twitterze podkreśla, że Amerykanie wybrali już cele. Czy jesteśmy świadkami rozpoczęcia III wojny światowej?

   

Zabicie generała i dowódcy elitarnej irańskiej jednostki Al-Kuds Kasema Sulejmaniego było przyczynkiem do tego, by Iran zapowiedział krwawy odwet. Początkowo prezydent USA apelował o negocjacje. Jego ostanie wpisy świadczą jednak o tym, że Ameryka szykuje się do walki zbrojnej. Trump zapowiedział, że wybrano już 52 cele ważne np. dla irańskiej kultury. – USA nie da sobie grozić. Uderzymy bardzo szybko i bardzo mocno – napisał prezydent Donald Trump na swoim Twitterze.

Radiozet.pl podało, że w Iranie nad meczetem wisi czerwona flaga, symbolizująca wojnę. W sobotę miał wybuchnąć pocisk w strefie, w której mieszczą się placówki dyplomatyczne. Rakiety uderzyły też między innymi w pobliżu amerykańskiej bazy wojskowej w mieście Balad.

   

Media podały też informacje o atakach w innych państwach świata. W niedzielę miało dojść do uderzenia w amerykańsko-kenijską bazę wojskową w mieście Lamu w Kenii. Za atak odpowiada somalijska grupa islamistyczna Al-Shabaab.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News