Zamach na generała Kasema Sulejmaniego, do którego doszło w styczniu tego roku, spowodował, że irańska prokuratura wydała symboliczny list gończy za Donaldem Trumpem. Uznali go za winnego aktów terroru i morderstw. O pomoc w schwytaniu prezydenta USA poproszono nawet Interpol.

Irańska agencja ISNA poinformowała, że zarzuty postawiono jeszcze 30 osobom. Ali Alqasimehr. Prokurator, zapowiedział, że nie zaprzestaną ich ścigania nawet po skończonej kadencji prezydentury Donalda Trumpa. Irański prokurator nie podał jednak nazwisk innych oskarżonych.

Iran zwrócił się o pomoc nawet do Interpolu! Zaapelowano, by uznać prezydenta USA za „wyjątkowo niebezpiecznego” i wysłać międzynarodowy list gończy! Interpol wydał oświadczenie w tej sprawie. – Nasz regulamin nie pozwala na branie udziału w akcjach, które mają charakter polityczny, wojskowy, religijny lub rasowy – tak poinformowali przedstawiciele Interpolu.

KAsem Sueljmani to jedne z głównych irańskich wojskowych. USA 3 stycznia bieżącego roku doprowadziła do zamachu na niego, a odwetem ze strony Iranu był atak bombowy na amerykańską bazę Ain al-Asad. Zginęło wtedy ponad stu amerykańskich żołnierzy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna