To największy od 20 lat najazd Niezidentyfikowanych Obiektów Latających na północne Mazowsze. Mieszkańcy Nasielska, Płońska czy Ciechanowa od kilku tygodni obserwują na niebie tajemnicze pomarańczowe światła. Ich zdaniem nie mogą one mieć ziemskiego pochodzenia i nie są to światła z lądujących samolotów cywilnych i wojskowych ani z rac. Do badaczy UFO zgłosiło się już ponad 80 świadków tych niezwykłych zjawisk, które zarejestrowano na fotografiach i filmach wideo.

Osoby, które widziały UFO, mówią, że obiekty poruszają się zupełnie inaczej niż samoloty. Towarzyszy im światło, pojawiają się w całkowitej ciszy, nie ma dymu charakterystycznego dla palących się rac. „Światła” poruszają się w poziomie, potrafią „zawisnąć” bez ruchu na niebie. Brak jest również zapachu paliwa.

Wszystkie relacje są spisywane, a na specjalnej mapie nanoszone kolejne miejsca pojawienia się obiektów. Badacze UFO chcą zawiadomić służby odpowiedzialne za przestrzeń powietrzną kraju o tym, co się dzieje na Mazowszu i przekazać posiadane świadectwa.

– Zjawisko ma charakter masowy i powtarzalny. Musimy zapytać władz o to, co się dzieje – mówi znany badacz UFO Janusz Zagórski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę