Fot. Facebook.com/rafal.trzaskowski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że badania potwierdziły 2950 nowych przypadków COVID-19, w tym najwięcej najwięcej na Mazowszu (736), na Lubelszczyźnie (511) i na Podlasiu (253).

Z danych opublikowanych przez rząd wynika też, że prawie połowa z wykrytych na Mazowszu nowych przypadków pochodzi z Warszawy i było ich ostatniej doby aż 348.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski oświadczył w poniedziałek na antenie TVN24, że sytuacja pandemiczna w Warszawie jest „bardzo poważna”.

– Do Szpitala Południowego zwożeni są pacjenci z całego Mazowsza. Szpital Południowy powoli się wypełnia. Może się wypełnić dosłownie w ciągu najbliższych kilku dni, a nie ma jasnej strategii rządzących, jeśli chodzi o inne szpitale, dlatego domagamy się bardzo szczegółowej analizy, bo to rządzący mają wszystkie instrumenty, żeby taką analizę przeprowadzić – mówił Trzaskowski.

– Premier powinien z nami rozmawiać, ale widać, że rządzący nie chcą podejmować w tej sprawie żadnych decyzji, co mnie martwi, dlatego że nie możemy sobie pozwolić kolejny raz na to, żeby rząd był nieprzygotowany i żeby nas zaskakiwał swoim decyzjami – dodał prezydent Warszawy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę