Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski poinformował, że w związku z kryzysem amerykańsko–irańskim nie zostanie zwołana Rada Bezpieczeństwa Narodowego. – Pan Prezydent nie oczekuje doradztwa, więc nie ma teraz potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego – powiedział Spychalski.

Na decyzję Pałacu Prezydenckiego niezwykle ostro zareagowała posłanka Platformy Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska.

„Serio??? Jakim trzeba być głupcem, żeby bałwochwalczo uznać, że nie potrzebuje się doradztwa w tak ważnych dla bezpieczeństwa Polski sprawach???!!!!”, napisała była minister edukacji na Twitterze.

O konieczności zwołania przez Dudę, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, posiedzenia RBN mówili również inni politycy opozycji. Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zauważyła, że spotkanie Rady jest niezbędne, by „omówić sytuację i wypracować wspólne, ponadpartyjne stanowisko. Musimy otrzymać informacje dyplomatyczne i wywiadowcze w tej sprawie. To interes bezpieczeństwa Polski”.

Jeden z internautów komentujących decyzję Dudy, napisał z ironią, że „chodzą słuchy, że ma być pierwsza RBN w kolejce na Kasprowy Wierch”. Inny spytał z kolei, czy w sytuacji, gdy świat stoi na krawędzi wojny „Duda zwoła RBN, czy dalej będzie bawił się śniegiem. Czy może, wezwany przez Trumpa, wasalsko zadecyduje o wysłaniu naszych chłopców na śmierć”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat