trzepaczka kuchenna
fot. screen Youtube / Smart Kitchen

Niektóre rzeczy codziennego użytku mają pewne ukryte funkcje, o których wiele osób nie ma pojęcia. Takim narzędziem jest chociażby trzepaczka kuchenna. Na pewno będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, do czego może się jeszcze przydać. Koniecznie sprawdź, o co chodzi.

Podczas pieczenia czy gotowania często musimy dokładnie odmierzać składniki. Gdy nie mamy pod ręką szklanki czy też specjalnej miarki, to wtedy na ratunek przychodzi zwykła trzepaczka kuchenna. Ma sekretną funkcję, dzięki której odmierzanie produktów spożywczych będzie łatwiejsze niż dotychczas. Posługując się nią, zaoszczędzisz sporo czasu.

Ukryta funkcja trzepaczki jest bardzo przydatna

Jeśli nie masz w domu miarki, to porcję mąki możesz odmierzyć również trzepaczką. Zanurz przedmiot w opakowaniu i pomału wyciągaj. Potem delikatnie stuknij o brzeg naczynia, w którym życzysz sobie mąki i to wszystko. Nie musisz korzystać ze szklanki czy innych specjalnych miarek.

Pochyl miskę, a praca trzepaczką będzie efektywniejsza

Każdy kto ubijał kiedyś różne składniki za pomocą trzepaczki, doskonale wie, że jest to z reguły żmudna i wyczerpująca czynność. Na szczęście istnieje metoda, która zdecydowanie Ci to ułatwi. Przystępując do ubijania, pochyl delikatnie naczynie, a wtedy energiczniej będziesz operować przyrządem na boki. W dodatku masa, którą ubijesz, stanie się gęsta w mgnieniu oka. Dzięki temu rewelacyjnemu patentowi zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii.

Zobacz też: Rączka patelni ma ukrytą funkcję. Nie uwierzysz do czego służy


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę