Trzy życiowe sytuacje, przez które na bank przytyjesz!

Są sytuacje w życiu każdego człowieka, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Czasem w wyniku niektórych zdarzeń, dochodzi do wzrostu wagi. Jakie to sytuacje?

   

Waga człowieka zmienia się pod wpływem różnych czynników. U kobiet duży wpływ na wagę mają hormony. Przed menstruacją dochodzi do zatrzymania wody w organizmie, przez co waga może wzrosnąć. Na wagę mają wpływ również choroby, stres, a nawet starzenie się – przez zmianę metabolizmu.

Redakcja papilot.pl przedstawiła wyniki badań ekspertów z University of Cambridge. Naukowcy przeanalizowali wyniki wielu badań i wyróżnili trzy wydarzenia w życiu człowieka, które powodują że tyjemy. Są to: rozpoczęcie studiów, podjęcie pracy i macierzyństwo.

   

Ma to szczególny związek z obniżeniem aktywności fizycznej, która ma największy wpływ na wagę. Nadliczbowym kilogramom nie sprzyja także siedzący tryb pracy, który łączy się z wykonywaniem wielu zawodów a także nauką podczas studiów. Najwięcej na wadze przybierają kobiety, które urodziły dziecko. Mają na to wpływ ogromne zawirowania w poziomie hormonów, a także mniej aktywny tryb życia.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News