Bayraktar
fot. Twitter

To nagranie podbija sieć. Mimo iż konflikt na Ukrainie trwa już dwa tygodnie, Ukraińcy nie poprzestają w nękaniu rosyjskich wojsk, które – nie proszone – wkroczyły na ich ziemię. Na filmie, zamieszonym w mediach społecznościowych, widać wielką kolumnę rosyjskich czołgów, które wpadły w zasadzkę w drodze do Kijowa. Turecki – słynny już dron – Bayraktar TB2 zrobił im tam masakrę!

Na nagraniu można zobaczyć kolumnę rosyjskich czołgów w pobliżu miejscowości Browary na przedmieściach Kijowa. Siły Federacji Rosyjskiej grupują się w tej okolicy, aby dokonać okrążenia Kijowa po lewej stronie rzeki Dniepr. Nie mają jednak łatwo… W ataku drona Bayraktar TB2 na kolumnę czołgów w okolicy Browarów zginął dowódca pułku.

„Niesamowite nagranie z drona przedstawiające zasadzkę na rosyjską kolumnę czołgów z 6. pułku w pobliżu Browarów w obwodzie kijowskim” – skomentował pochodzący z Rosji, a mający amerykańskie obywatelstwo Dmitrij Alperowicz, biznesmen z rynku bezpieczeństwa komputerowego.

W ścieżce dźwiękowej do nagrania z drona umieszczono rozmowę rosyjskiego oficera z przełożonym. Poinformował on o zasadzce i o śmierci dowódcy pułku.

„Udar, 6. pułk prawie stracony. Straty są ogromne. Czoło kolumny wpadło w zasadzkę, dowódca zginął” – mówi żołnierz.

Martwy w zasadzce pułkownik to Andriej Zacharow, odznaczony przez Władimira Putina w 2016 roku.

Kolejny sukces obrońców. Z czołgów rosyjskich został płonący złom

Oprócz nagrania z drona w sieci pojawiły się także filmy, zarejestrowane z ziemi – już po ostrzale kolumny. Na filmach widać kilka płonących wraków rosyjskich czołgów.

„Duża ofensywa rosyjska na północny wschód od Kijowa, w mieście Browary, została zatrzymana i całkowicie zlikwidowana przez ukraińskie siły wojskowe i paramilitarne” – podaje na Twitterze OSINTdefender.

Jak podał w czwartek sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy, siły Federacji Rosyjskiej na Ukrainie straciły już 12 tys. żołnierzy. Ponadto Rosjanie mieli utracić 335 czołgów, 1105 bojowych pojazdów opancerzonych, 123 systemy artyleryjskie, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 29 systemów obrony przeciwlotniczej, 49 samolotów, 81 śmigłowców, 526 pojazdów kołowych, trzy jednostki pływające, 60 cystern i 7 bezzałogowców.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę