Tusk o „skruszonych” politykach PiS: Są gotowi z nami współpracować

Fot. Twitter.com/Platforma_org

Lider PO Donald Tusk został zapytany we wtorek na konferencji prasowej, czy spodziewał się weta prezydenta w sprawie lex TVN i co – według niego – przesądziło o takiej decyzji Andrzeja Dudy. – Mam wrażenie, że będziemy coraz częściej świadkami takich kroków, które wydawałyby się zaskakujące, ale de facto pokazujące, że obóz władzy się zwija – odparł były premier.

REKLAMA

Jakie działania świadczące o zwijaniu się PiS miał na myśli szef Platformy? – Czy to weto ws. lex TVN, czy sprzedaż nieruchomości przez państwa Morawieckich, czy sygnały o tym, że funkcjonariusze CBA na dość masową skalę chcą się wypisać ze służby, czy choćby zgłoszenia takich skruszonych polityków PiS-u, którzy są gotowi z nami współpracować – wymieniał Tusk.

– Proszę nie pytać o szczegóły, z oczywistych względów proszą o dyskrecję. To pokazuje, że będziemy prawdopodobnie w przyszłym roku świadkami wielu zaskakujących zdarzeń – dodał.

REKLAMA

Donald Tusk przy okazji skrytykował też Jarosława Kaczyńskiego. – Właściwie prezes Kaczyński nie ukrywa swojej bezradności, swojej kapitulacji. Jest politykiem kompletnie pogubionym. Wprost mówi, ze jego odpowiedzią na drożyznę w Polsce jest jego „złorzeczenie” w sklepie, kiedy widzi te wysokie ceny – mówił we wtorek przewodniczący PO.

Podziel się: