Tusk pokazał straszny wpis. Internauta od razu przeprosił premiera

Fot.Twitter.com/wiedzmaanna

W czwartek premier Donald Tusk opublikował na X (dawniej Twitter) szokujący wpis. Szef polskiego rządu – zaledwie dzień po zamachu na premiera Słowacji Roberta Fico – pokazał, jak w przerażających słowach pewien internauta sugerował, że jemu również może grozić utrata życia. Postawił nawet warunek! „Słowacy dali nam dzisiaj przykład, co należy zrobić z Donaldem Tuskiem, jeśli…” – napisał we wpisie użytkownik platformy.

REKLAMA

W środę, 15 maja, w miejscowości Handlova na Słowacji doszło do zamachu na życie premiera tego kraju – Roberta Fico. Sprawca, 71-letni poeta, oddał w kierunku Fico pięć strzałów, z których aż trzy okazały się celne. Zamach nastąpił, kiedy Fico podszedł bardzo blisko zebranego tłumu, aby porozmawiać z mieszkańcami Handlovej.

Premier przeżył atak pod Bratysławą, niemniej został przetransportowany do szpitala, gdzie prawdopodobni przeszedł serię skomplikowanych operacji. Motywem 71-letniego sprawca było to, że „nie zgadzał się z polityką rządu”.

Po zamachu także w polskim Internecie rozgorzała wielka dyskusja. Niektórzy użytkownicy sieci posunęli się nawet do sugestii, że… czyn 71-letneigo Słowaka można byłoby powtórzyć w Polsce.

REKLAMA

„Słowacy dali nam dzisiaj przykład, co należy zrobić z Donaldem Tuskiem, jeśli uwali CPK” – napisano na profilu X „Rozgłośnia3”. Post zniknął już z konta.

Premier Donald Tusk udostępnił zrzut ekranu wpisu i skomentował, że po zamachu na Roberta Fico nie jest to odosobniony głos. „Dużo tego było wczoraj. Wizja Polski” – dodał premier.

Użytkownik serwisu X przeprasza Tuska za sugestie o zamachu. „Proszę go o wyrozumiałość”

Wpis Donalda Tuska wyświetlono 300 tys. razy. Oburzeni użytkownicy bardzo niepochlebnie odnosili się do zuchwałych słów, które napisała osoba kryjąca się pod nickiem „Rozgłośnia3”. Presja była tak duża, że w pewnym momencie autor wpisu postanowił… przeprosić Donalda Tuska.

REKLAMA

„Pragnę z tego miejsca przeprosić za swoje skrajnie głupie zachowanie. Ta i jej podobne treści nie powinny zaistnieć na Twitterze i rozumiem zdenerwowanie Pana Donalda. Proszę go o wyrozumiałość dla mojego zachowania i przyjęcie przeprosin” – brzmiała treść posta udostępnionego na koncie X „Rozgłośnia3”.

O zamachu na premiera Roberta Fico pisaliśmy więcej w tym artykule: Wstrząsające nagrania z zamachu na Fico. Wiadomo, kim jest strzelec [FILM]

Podziel się: