Ukrainki tańczyły na grobie poległego w walce z Rosjanami ojca
fot. X (Twitter)

Czego nie zrobią ludzie, żeby zyskać swoje 5 minut popularności? Granica po raz kolejny została przesunięta. Internet obiegło szokujące nagranie, na którym dwie młode kobiety… twerkują nad grobem poległego, ukraińskiego żołnierza. Później okazało się, że to mogiła ich własnego ojca. Wybryk dwóch Ukrainek bada miejscowa prokuratura.

Instynkt samozachowawczy po raz kolejny poniósł sromotną porażkę w walce z pokusą pozyskania kilku „lajków” w mediach społecznościowych. Internet to bardzo dziwne miejsce i choć za każdym razem wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystko, po raz kolejny i kolejny uderza w nas coraz potężniejsza fala żenady.

Ostatnim „hitem” sieci stało się nagranie z jednego z ukraińskich cmentarzy. W tym miejscu spoczywają żołnierze ukraińscy, którzy polegli w walce z Rosjanami. Na nagraniu nie widać jednak nawet cienia zadumy. Wręcz przeciwnie – są tam dwie młode dziewczyny, tanecznym krokiem przechadzające się wśród mogił poległych w skąpym ubraniu. Nie oszczędziły nawet własnego ojca.

Ukrainki tańczyły nad grobem ojca. Żołnierz zginął niedawno pod Izium

Na nagraniu widać dwie młode kobiety, które „odwiedzają” grób swojego ojca. Z początku obie uśmiechają się tylko do kamery w telefonie, ale potem zaczyna dziać się coś bardzo dziwnego. Jedna z dziewczyn podnosi ręce do góry i zaczyna nimi kołysać. Po chwili dołącza druga – odwraca się pośladkami do kamery i zaczyna nimi potrząsać. Później obie nastolatki pozują na kilka sposobów przed kamerą, aż nagranie się kończy.

Wydaje się, że nastolatki osiągnęły zamierzony cel – wideo bardzo szybko stało się popularne i obiegło sieć. Chyba jednak na nie aż taką popularność liczyły dwie młode Ukrainki. Nagraniem zainteresowała się także prokuratura. To wywołało przerażenie nastolatek, które pospiesznie wrzuciły do mediów społecznościowych post, w którym przeprosiły za swoje zachowanie – podaje serwis „Plotek”.

„Ja i moja siostra przepraszamy. Szanujemy każdego żołnierza, który poległ za naszą ojczyznę. Odwiedzałyśmy grób naszego ojca, który zginął niedaleko Izium. Przyznajemy, że opublikowanie takiego wideo nie było właściwe. Nie miałyśmy zamiaru obrażać bohaterów. Zrobiłyśmy to, ponieważ znamy zwyczaje pogrzebowe naszego ojca. Uznałby to za zabawne. Wtedy nie uważałyśmy, że to coś złego, ale teraz żałujemy” – tłumaczyły.

Rozsądek odezwał się jednak za późno – ani internauci, ani prokuratura byli niewzruszeni na te tłumaczenia. Dziewczyny czeka proces, który może skończyć się dla nich pobytem w więzieniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę