Wiele kobiet boryka się z problemem alkoholizmu wśród swoich partnerów. Często boją się o tym mówić. Przecież mąż uspokaja: „to tylko jedno piwko…”, a kończy się zazwyczaj upojeniem alkoholowym. Na szczęście istnieją sposoby na zwalczenie problemu alkoholowego. 

Alkoholizm jest chorobą, która polega na nałogowym piciu alkoholu. Nadmierna ilość napojów wyskokowych doprowadza do wyniszczenia organizmu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Dobrym wyjściem z nałogu jest skierowanie się o pomoc do specjalistów oraz zastosowanie detoksu alkoholowego, a następnie leczenia.

Jeśli natomiast Twój partner dużo pije, lecz nie nałogowo warto więc zacząć działać już teraz, aby codzienne „jedno piwko” nie zamieniło się w chorobę alkoholową.

Co zrobić, aby mąż spożywał mniej piwa?

1. Zajmij go czymś. W mieszkaniu często jest coś do naprawienia np. cieknący kran. Poproś go o jego naprawę. Jeśli macie psa, niech wyjdzie z nim na dwór wyrzucając przy okazji śmieci.

2. Aktywność fizyczna. Zachęć go do sportu. Możecie nawet razem wyjść, pobiegać lub po prostu pospacerować.

3. Odwracaj jego uwagę. Jeśli sięga do lodówki po piwo zawołaj go i poproś o pomoc w dowolnej błahej sprawie.

4. Wspólne gry. Rozrywka również pomaga w zwalczeniu nałogu. Pograjcie razem na konsoli lub kupcie klasyczne gry planszowe.

5. Wyjście z domu. Długotrwałe przebywanie w domu sprawia, że popadamy w nudę i częściej sięgamy po alkohol. Namów partnera na wspólne wyjście np. do kina lub na zakupy.

Oczywiście, żaden wymieniony sposób nie zagwarantuje poprawy w zachowaniu Twojego męża, lecz może sprawić, że będzie po prostu mniej pił. Warto więc zatem nie popadać w skrajność i starać się spędzać aktywnie każdy możliwy dzień. Powodzenia!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę