Jak myślisz ile średnio wydajesz na zakupy? Większość osób powie od 500 do 1000 zł miesięcznie. Okazuje się, że gdy zaczniesz spisywać swoje wydatki, dowiesz się, ile nieświadomie tracisz pieniędzy na zakupy. Wskazana wcześniej kwota może wzrosną o kolejny 1000 zł!

Ile dokładnie Polacy wydają co miesiąc na jedzenie? Na to pytanie odpowiedziała redakcja gazety.pl analizując opracowania Głównego Urzędu Statystycznego.

Jakie można wysnuć wnioski? W ostatnich latach sytuacja finansowa polskich rodzin uległa znaczącej poprawie. To oznacza, że w ramach wydatków gospodarstw domowych, zwiększyła się część wydawana na produkty spożywcze. Na jedzenie wydajemy więcej, niż na wydatki związane z mieszkaniem.

Wydatki na jedzenie oscylują wokół kwoty 280 zł miesięcznie na osobę, co stanowi około 24 procent wydatków ogółem. To oznacza że 4-osobowa rodzina wydaje ponad 1120 zł na jedzenie w ciągu miesiąca.

Jednak jak wynika z opinii na forum gazety.pl wydatki na jedzenie są większe. Polskie rodziny na wydatki żywieniowe wydają ponad 1500 zł miesięcznie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę