Tyle proszku należy sypać. Łyżka więcej zniszczy ubrania

dodawanie proszku do prania do skrytki w pralce
fot. screen Youtube / Angelique’s Tipps & Tricks

Każdemu wydaje się, że nie ma świecie nic prostszego niż robienie prania. Niestety i tutaj łatwo o błąd, zwłaszcza w trakcie odmierzania detergentu. Proszku do prania nigdy nie należy wsypywać do skrytki ponad miarę. Jaka jest konkretna dawka? Tego dowiesz się w dzisiejszym artykule.

REKLAMA

Masz w domu opakowanie proszku do prania czy płynu do prania? Z pewnością znajdziesz na nim wskazówki dotyczące użycia oraz informacje odnośnie optymalnej dawki detergentu przypadającej na jednorazowe pranie. Jednak w co drugim domu pranie nastawia się „orientacyjnie”, dozując za każdym razem podobną ilość proszku czy płynu, bez zwracania uwagi na stężenie produktu piorącego czy rady od wytwórcy.

Niestety, nadmiar detergentu sprawi, że usunięcie nieczystości będzie bardziej problematyczne. Ale nie to jest najgorsze. Resztki, które nie zostaną spłukane, powtórnie osiądą na tkaninach.

REKLAMA

Czy warto stosować kapsułki do prania?

Eksperci odradzają używanie kapsułek do prania. Środki te dobrze radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, ale trudno obniżyć lub podnieść stężenie obecnego w nich detergentu, zależnie od preferencji. Szkoda, bo wymyka nam się spod kontroli zalecana dawka detergentu. Ta znajdująca się w kapsułkach często przekracza normę.

Odmierzaj proszek do prania umiejętnie. Taka porcja powinna wystarczyć

W takim razie ile należy dodawać środka piorącego podczas każdorazowego prania? Według fachowców odpowiednie będą 2 łyżki specyfiku. Taka dawka wystarczy, by pranie umiejętnie i bezpiecznie doprać, a także zwalczyć brud. Poza tym używając takiej ilości proszku czy płynu, można sporo zaoszczędzić, ponieważ produkt nie skończy się zbyt szybko.

REKLAMA

Czytaj też: Kup w aptece za 2 zł i dodaj 3 łyżki do prania. Ręczniki będą super miękkie i puszyste

Podziel się: