wycierać zlew
fot. Pixabay

Poznaj genialny trik idealnie czysty i lśniący zlew ze stali nierdzewnej. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt z łazienki, który ma każdy. Ten patent robi furorę w internecie, ale być może jeszcze o nim nie słyszałeś, więc dziś go poznasz. Nanieś kilka kropel kosmetyku, a zlewozmywak będzie jak nowy.

Kosmetykiem z łazienki wypolerujesz zlew ze stali nierdzewnej na błysk

Szampon do włosów to ciekawa alternatywa dla profesjonalnych środków ze sklepu. Kosmetyk sprawi, że chromowana powierzchnia nabierze blasku. Wystarczy nanieść na gąbkę do naczyń odrobinę tego produktu, a potem przecierać zlew okrężnymi ruchami. Wszystkie zanieczyszczenia czy osad będą już tylko niemiłym wspomnieniem.

W składzie szamponu są obecne olejki. Naniesione na zlew, pozostawiają na powierzchni niedostrzegalną otoczkę nadającą połysk. Po spłukaniu nie poznasz swojego zlewozmywaka.

Co ile czasu przeprowadzać ten zabieg?

Aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat, najlepiej wykonywać ten zabieg raz w tygodniu. Niezależnie od tego, który szampon wybierzesz, i tak osiągniesz pożądany efekt. Zadziała nawet ten z najniższej półki.

Jak utrzymać czysty zlew innymi sposobami?

Inny patent też bazuje na kosmetykach. Pasta do zębów sprawdzi się do wszystkich rodzajów surowców, z jakich wyprodukowano zlew. Pomoże zwalczyć zacieki, zabrudzenia, a nawet kamień z twardej wody. Nanieś odrobinę pasty na gąbkę, a potem okrężnymi ruchami rozprowadzaj ją i odczekaj parę minut, aby owocniej zadziałała. Pozostało ci już tylko wypłukać zlew i wytrzeć go do sucha – dzięki temu nie pozostawisz zacieków. Rutynowo wykonuj standardową pielęgnację z płynem do naczyń. Przeprowadzaj ją co najmniej raz dziennie. Dlaczego? Zlewozmywak jest najbardziej zanieczyszczonym obszarem w kuchni. Trafiają do niego odpady produktów spożywczych oraz płyny, a to dogodne środowisko do namnażania zarazków. Czasami możesz także skropić metalową powierzchnię preparatem odkażającym, a wtedy będziesz mieć gwarancję, że jest on pozbawiony wszelkich drobnoustrojów.

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę