Tymi sposobami zawsze odświeżam buty. Zapominam o brzydkim zapachu

buty sportowe
fot. Pixabay

Nieprzyjemny zapach z butów to coś, z czym każdy jak najszybciej chciałby się uporać. Nie każdy jednak wie, jak zapobiec temu wstydliwemu problemowi. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, aby zaradzić tej niedogodności.

REKLAMA

Unoszący się z butów brzydki zapach dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od rodzaju obuwia. Szczególnie często zdarza się to w przypadku obuwia wykonanego ze sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza w odpowiedni sposób.

Dodatkową przyczyną może być nadmierna potliwość stóp, która sprzyja namnażaniu się bakterii. Długie noszenie butów bez przerwy powoduje gromadzenie się wilgoci wewnątrz butów, a to z kolei skutkuje brzydkim zapachem, który w łatwy sposób można jednak usunąć.

Triki na usunięcie brzydkiego zapachu z butów

Skutecznym trikiem na usunięcie brzydkiego zapachu z butów jest wrzucenie do nich dwóch suchych torebek herbaty na całą noc. To doskonały pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Podobne działanie wykazuje… żwirek dla kota, który także może pomóc w tym problemie.

REKLAMA

Dobrym pomysłem jest także wykonanie mieszanki z jednej szklanki wody i jednej szklanki octu. Mieszamy dwa płyny, a następnie gotowym roztworem czyścimy wnętrze butów i odstawiamy je do wyschnięcia. Po tym czasie obuwie powinno nie wykazywać brzydkiego zapachu.

Podziel się: