Ubrania prasuję szybciej i sprawniej. Biorę z kuchni te 2 rzeczy

prasowanie koszuli
fot. screen Youtube / GQ

Mało jest osób, które traktują prasowanie jak przyjemność. Jednak nie ma wyjścia, koszule, spodnie wyjściowe czy bluzki trzeba od czasu do czasu uprasować, bo nie wypada chodzić w pomiętych ciuchach. Warto znać domowe metody na prasowanie, które ułatwią wykonywanie tej czynności. Jeśli zależy ci na szybkim efekcie, sięgnij po dwie rzeczy z kuchni: folię aluminiową i sok z cytryny.

REKLAMA

Jak poskromić wszelkie zagniecenia?

Od tej pory prasowanie będzie twoim ulubionym zajęciem. Wystarczy, że zdejmiesz z deski do prasowania specjalny pokrowiec i okryjesz powierzchnię folią aluminiową (połyskująca strona ma być dla ciebie widoczna, umieść ją do góry). Na deskę znów nałóż pokrowiec i gotowe. Jakich efektów możesz się spodziewać? Od teraz deska będzie gromadzić ciepło, a podczas przejeżdżania żelazkiem odzież będzie w jednym momencie „prostowana” z dwóch stron.

Na tym nie koniec. Prasowanie możesz jeszcze bardziej udoskonalić. Wystarczy, że wzbogacisz wodę destylowaną, którą wlewasz do żelazka… sokiem z cytryny. Na każde 100 ml wody powinny przypadać 2-3 łyżki soku. Dodatkowo sok nada prasowanym ciuchom miłego, cytrusowego aromatu.

Mało tego, sok cytrynowy zadziała rewelacyjnie na twój sprzęt do prasowania. Odkamieni go, a tym samym przedłuży jego żywotność. Jeśli korzystasz z funkcji pary, to uruchamiaj ją w pewnej odległości od tkanin (nie nad nimi). Sok prawdopodobnie odblokuje wszelkie zakamienione bruzdy w żelazku, a ono znów będzie działać na pełnych obrotach.

REKLAMA

Czytaj też: Kup w aptece za 2 zł i dodaj 3 łyżki do prania. Ręczniki będą super miękkie i puszyste

Podziel się: