REKLAMA

Atak nożownika w szkole w Kadzidle. 18-latek ranił swoich znajomych z klasy
for. Pixabay

W zespole szkół w Kadzidle doszło do krwawego zamachu. Z samego rana do budynku placówki wtargnął młody mężczyzna uzbrojony w nóż. Napastnik wbiegł do jednej z sal, a następnie ranił dwie osoby – uczennicę i ucznia. Sprawca rzucił się do ucieczki, jednak na korytarzu natknęła się na niego jeszcze jedna osoba, którą również ranił ostrym narzędziem. Tuż po incydencie rozpoczęła się desperacka akcja ratunkowa poszkodowanych i szybka obława za młodym przestępcą. Nożownik jest już w policyjnym areszcie.

REKLAMA

Jak podaje „Super Express” – do zdarzenia doszło w Zespole Szkół Powiatowych w mazowieckiem Kadzidle przy ul. Słonecznej 2. W godzinach porannych do budynku wszedł 18-letni uczeń tejże szkoły, ale nie z zamiarem uczestnictwa w zajęciach. Młody mężczyzna był uzbrojony w nóż! Wydaje się, że wiedział z góry, kogo weźmie na cel, gdyż wszedł tylko do jednej z klasy, a następnie ranił dwie osoby – uczennicę i ucznia. Według ustaleń Polsatu napastnik i ofiary znali się – chodzili do jednej klasy. Wyszedłszy na korytarz nożownik wpadł na kolejną osobę, którą również ranił.

Krwawa jatka w szkole na Mazowszu. 18-letni uczeń wtargnął do swojej klasy z nożem i ranił 3 osoby

Jak podaje Interia – w czasie ataku w szkole wybuchła ogromna panika. Uczniowie ratowali się, wyskakując z okien sal lekcyjnych.

REKLAMA

Napastnik szybko ulotnił się z miejsca zdarzenia, a świadkowie zawiadomili służby. W akcji ratunkowej brali udział m.in. strażacy z lokalnego OSP.

Równocześnie rozpoczęła się także obława za 18-letnim nożownikiem. Policjanci schwytali go po kilkunastu minutach od incydentu. Potwierdzono, że młody mężczyzna uczęszcza do klasy, w której doszło do krwawej napaści. Motywy jego działania nie są na ten moment znane.

REKLAMA

Jedna z ofiar nożownika jest w ciężkim stanie. Przy szkole lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podniebna karetka zabrała najciężej rannego nastolatka. Został ugodzony w szyję. Jego koleżanka otrzymała kilka ciosów w brzuch – informuje z kolei portal moja-ostroleka.pl.

REKLAMA