Udali się na przejażdżkę rowerową. Skończyli z wysokimi mandatami

Rowerzyści
Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Dwoje pochodzących z województwa mazowieckiego turystów zostało ukaranych za wjechanie rowerami na pas drogi granicznej. Ich przejażdżkę zarejestrowały kamery należące do warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej.

REKLAMA

Do nagrania przejażdżki rowerzystów doszło w rejonie działania placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. 36-letni mężczyzna i 44-letnia kobieta postanowili udać się na wycieczkę w rejon polsko-rosyjskiej granicy.

Rowerzyści zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł. – Zlekceważyli tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa, wjechali rowerami na pas drogi granicznej” – przekazała PAP rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Kolejny podobny przypadek

Do podobnego zdarzenia doszło na początku obecnego miesiąca, również w rejonie polsko-rosyjskiej granicy. Wówczas 32-letni mężczyzna udał się na przejażdżkę rowerową, którą następnie tłumaczył chęcią zobaczenia przejścia granicznego. Dostał 100 zł mandatu.

REKLAMA

Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa podczas turystycznych wycieczek, grzybobrania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Za wykroczenia w tym zakresie grozi mandat do 500 zł.

Podziel się: