Pixabay.com

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowała o kolejnym sukcesie tamtejszych funkcjonariuszy. Tym razem policjantom udało się zatrzymać „kopciuszka”, który za swój czyn może spędzić w więzieniu nawet pięć lat.

Rzecznik KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował, że poszukiwania mężczyzny zaczęły się od zgłoszenia o kradzieży. Dokonał go pracownik jednego z sieciowych sklepów obuwniczych. Chodziło o klienta, który zjawił się w sklepie, ale nie miał zamiaru niczego kupować.

Nieuczciwy klient ukradł aż pięć par markowych butów sportowych, których łączna wartość wynosiła 1100 złotych. Co jednak najciekawsze, mężczyzna mocno zaskoczył policjantów, ponieważ w sklepie zostawił swoje stare obuwie.

Złodziej wyszedł ze sklepu w nowych butach, a pozostałe cztery pary ukrył w reklamówce. Policjanci rozpoczęli śledztwo w sprawie kradzieży, a ujęcie „kopciuszka” było ułatwione dzięki dobremu rozpoznaniu i znajomości środowiska przestępczego.

Okazało się, że złodziejem był 31-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który był obserwowany przez policję. Część skradzionych butów udało się odzyskać. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i grozi mu do pięciu lat więzienia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!